Gå till innehåll

På orebro.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontaktuppgifter

I dagsläget finns det 8 utbildare inom Örebro kommun. Samtliga utbildare har gått nivå 3 utbildning i stiftelsen ICDPs regi och har därmed möjlighet att hålla utbildningar i nivå 1 och 2 inom ramen för sin anställning. Utbildarna arbetar i par och har olika grupper i sina utbildningsuppdrag; förskola, skola, elevhälsan samt utbildning för ledare.

Samordnare för utbildning inom Vägledande samspel/ICDP

Soile Leino, verksamhetschef Psykologgruppen
soile.leino@orebro.se

Utbildare

Gunilla Eriksson Bergström, Specialpedagog
gunilla.eriksson.bergstrom@orebro.se

Johanna Berglund, Leg. psykolog
johanna.berglund@orebro.se

Kicki Åström, Specialpedagog
kicki.astrom@orebro.se

Kristina Karlsson, Biträdande rektor
kristina.a.karlsson@orebro.se

Lilian Berggren, Leg. psykolog
lilian.berggren@orebro.se

Malin Nilsson, Specialpedagog
malin.d.nilsson@orebro.se

Michael Dahlman, Leg. psykolog
michael.dahlman@orebro.se

Tua Larsson, Leg. psykolog
tua.larsson@orebro.se

 

 

Senast uppdaterad:

Publicerad:

Hade du nytta av innehållet på den här sidan?

Tack för ditt svar!

Tack för ditt svar!

Kontakta Pedagog Örebro

Kontakta Örebro kommuns servicecenter

Telefon: 019-21 10 00 

Öppettider: Vardagar kl. 8-16.30

Obs! Stängt fredag 10 december kl. 12-16.30

Besöksadress: Drottninggatan 5

Öppettider: Vardagar kl. 10-16.30

Obs! Stängt fredag 10 december kl. 12-16.30

E-post till servicecenter

 servicecenter@orebro.se